Skip to content

Mediacija – patraukli bylinėjimosi alternatyva

Mediacija
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Kilus ginčui šalys dažnai nepagalvoja, kad jų ginčas gali būti išspręstas ne tik teisme. Mediacija yra pigesnis ir greitesnis alternatyvus ginčo sprendimo būdas. Lietuvos teismai 2019 metais gavo nagrinėti net 159 655 bylas ir tik 5 058 bylų nagrinėjimas buvo nutrauktas apylinkių ir apygardų teismams patvirtinus ginčo šalių sudarytas taikos sutartis.

Tai rodo, kad ginčo šalys nežino kaip arba pačios nesugeba ginčo spręsti taikiu būdu, kuris, visų pirma, ginčo šalims leistų sutaupyti šimtus ar net tūkstančius eurų, skirtų bylinėjimuisi.

Mediacija – alternatyva teismui

Sprendimas ginčą spręsti mediacijos būdu, vietoj kreipimosi į teismą, suteikia ginčo šalims galimybę pasinaudojus neutralaus tarpininko (mediatoriaus) pagalba savo ginčą išspręsti greitai, su ženkliai mažesnėmis finansinėmis išlaidomis bei padeda išlaikyti tarpusavio santykius. Be to, ginčą išsprendus abipusiu susitarimu, nei viena iš šalių nesijaučia pralaimėjusi – abi šalys yra laimėtojos, todėl jaučiamas didesnis pasitenkinimas pasiektu rezultatu.

 

Reikia nepamiršti, kad mediacijos sėkmė pirmiausia priklauso nuo šalių aktyvaus bendradarbiavimo ir sąžiningo noro pasiekti abipusiškai priimtiną susitarimą. O mediatorius visada padės šalims siekti susitarimo, kol matys, kad šalys gali tai pasiekti. Taigi šalys, mediacijos būdu gali pasiekti greitesnį, pigesnį ir svarbiausia – abiem pusėm priimtiną ginčo sprendimą, todėl mediacija yra neabejotinai patraukli bylinėjimosi alternatyva.

Turite klausimų?

Parašykite mums!

Užduokite mums klausimą arba aprašykite savo problemą ir mes pateiksime jums greitą bei išsamų atsakymą.