Skip to content

Tarpusavio santykiai svarbūs ir po skyrybų

santykiai
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Gyvenimas visuomenėje pirmiausia pasižymi įvairiais tarpusavio santykiais. Žmonės gali būti pažįstami iš matymo, būti draugai, kaimynai, bendradarbiai, sutuoktiniai ir pan. Ginčo atsiradimas apsunkina tarpusavio santykius, o kartais net kelia grėsmę jų nutraukimui. Ypač tai apčiuopiamai matoma skyrybų atveju.

Santuoka ir tarpusavio santykiai

Santuoka joje dalyvaujantiems asmenims sukuria ypač artimus tarpusavio santykius. Santuokos metu sutuoktiniai dažniausiai turi įgiję bendro turto, o per ilgesnį laiką atsiranda vaikai, kurie sukuria tėvo/motinos – vaiko santykius. Skyrybų metu tokie santykiai patiria tikrą išbandymą – turtiniai santykiai galiausiai yra beveik visiškai atribojami, o tarpusavio bendravimo santykiai arba nutrūksta, arba smarkiai minimalizuojami. Tėvų – vaikų santykiai dažniausiai, nors ir pakitę, išlieka nes net ir skyrybų atveju vaikas nenustoja turėti abu tėvus – tėvą ir motiną.

Santuokos nutraukimą sprendžiant skyrybų mediacijos būdu sutuoktiniams lengviau suprasti vienas kitą, lengviau komunikuoti ir įveikti bendradarbiavimo sunkumus bei išsaugoti orumą. Tokiu būdu besiskiriantys sutuoktiniai net ir po santuokos nutraukimo gali išsaugoti gerus (dalykiškus) tarpusavio santykius, kurie vaikams padėtų visapusiškai bendrauti su abiem tėvais, o patiems tėvams – jaustis emociškai saugiems.
Santuokos nutraukimas nebūtinai reiškia tarpusavio santykių visišką pabaigą, kita vertus, dalis tarpusavio santykių išlieka net ir nutraukus santuoką. Mediacija yra vienas iš būdų, kuris gali padėti tokius santykius išlaikyti ir po skyrybų.

Turite klausimų?

Parašykite mums!

Užduokite mums klausimą arba aprašykite savo problemą ir mes pateiksime jums greitą bei išsamų atsakymą.